Başarılarımız


TAZOF OYUNCU BEYİNLER TURNUVASINDA YALOVA AKIL VE ZEKA OYUNLARININ TÜRKİYE DERECELERİ:

2021 yılı Temmuz ayında 3 aşamalı yapılan TAZOF Oyuncu Beyinler Turnuvasında dereceye giren Yalova Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü danışman öğretmeni Ömer Güner ile öğrencilerine ödülleri verildi.

      İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında Gaziosmanpaşa İlkokulu'nda düzenlenen etkinlikte 2021 yılı Temmuz ayında 3 aşamalı yapılan TAZOF Oyuncu Beyinler Turnuvası sonuçlarında İl ve Türkiye dereceleri gerçekleştiren Yalova Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü öğrenci ve danışman öğretmen Ömer Güner'e hediyeleri verildi.

      TAZOF Oyuncu Beyinler Turnuvası ilkokul kategorisinde toplam 8516 öğrencinin girdiği sınavda danışmanlığını yapıp çalıştırdığım öğrencilerim Yalova birincisi, ikincisi ve üçüncüsü oldular. Aynı zamanda Türkiye 4.sü, 10.su ve 28.si oldular. GOP İlkokulu'nda öğrencilerime Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, şahsıma da Yalova Valisi Muammer Erol tarafından ödül takdim edildi.

       Diğer yandan Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olarak çalışan Ömer Güner aynı zamanda Yalova Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü başkanlığını 4 yıldır sürdürmektedir. Eğitimci yazar olan Ömer Güner'in Ekim 2020’de yayınlanan Akıl ve Zeka Oyunları kitabının da yazarıdır.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) protokolü kapsamında, bu yıl birincisi düzenlenen “Türkiye 1. Oyuncu Beyinler Turnuvası”na Yalova’dan katılarak dereceye giren öğrencilere ve danışman öğretmene 14 Eylül 2021 Salı günü ödülleri verildi. Türkiye genelinde 8.516 ilkokul, 6.719 ortaokul ve 1.386 lise öğrencisinin yer aldığı Oyuncu Beyinler Turnuvasının 1. ve 2. Tur yarışmaları çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Turnuvanın Türkiye Finali ise yerelde yüz yüze olarak gerçekleştirildi. Ödüllerini protokolden aldılar Yarışmada dereceye giren öğrencilere teknik destek sağlayan Akıl ve Zekâ Oyunları eğitmeni danışman öğretmen Ömer Güner'e ödülünü Vali Muammer Erol verirken, dereceye giren öğrencilerden; Yalova 1.’si ve Türkiye 4.’sü Zülal Atmaca, ödülünü Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’tan aldı. Yalova 2’si ve Türkiye 10.’su Abdalla Moataz Mohammed Mahoud'a ödülünü Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Rahmi Karakuş takdim ederken; Yalova 3.’sü, Türkiye 28.’si Ayşe Neva Ayyıldız'a ödülünü İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel verdi. Yalova İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, dereceye giren öğrencilere ve danışman öğretmene teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

YALOVA AKIL VE ZEKA OYUNLARI KULÜBÜNÜN BÜYÜK BAŞARISI

        Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Türkiye finalinin 3.sü  7-8-9 Nisan 2020 ‘de Antalya’da yapılacaktır.

 - İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNİN KATILACAĞI AKIL VE ZEKA OYUNLARI:

1. Mangala

2. Pentago

3. Equilibrio

4. Q-Bitz

- ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİN KATILACAĞI AKIL VE ZEKA OYUNLARI:

1. Mangala

2.Pentago

3.Reversi

4. Kulami

Yalova merkez ve ilçelerinde geçen hafta okullarda akıl ve zeka oyunları yarışmaları yapıldı. Her okul dört kategoride olan akıl ve zeka oyunlarının okul birincilerini seçtiler.

Yalova’nın ilk Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü olarak; kulübümüz öğrencileri ile  geçmiş iki yılda da büyük başarılara imza attık. Hem Yalova finallerinde hem de Türkiye finalinde dereceler elde ettik.

Ocak 2020 tarihinde   okullarda yapılan yarışmalarda kulübümüz öğrencilerinden 14 kişi kendi okullarındaki yarışmalarda 1. Oldular.

ÖĞRETMEN YUSUF ZİYA İLKOKULU:

Mangala 1. si:  Ecrin Semiz

Pentago 1. si:  Mehmet Akif Kahraman

Q-Bitz 1. si   :  Sude Mısır                                                                                        

Equilibrio 1.si : Hasan Ali Güngör                                                                           

ATATÜRK İLKOKULU:

Mangala 1. si:  Cihan Mete Meral

Q-Bitz 1. si  :  Ceylin Aydın Pentago 1. si :

Equilibrio 1.si : Ahmet Eymen Kıran

PİYALEPAŞA İLKOKULU:

Mangala 1. si:  Demir Yıldırım

Equilibrio 1.si : Deniz Yıldırım

BAHÇELİEVLER İLKOKULU:

Pentago 1. si:  Kerem Salih Kalyoncu

MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU:

Mangala 1. si :  Damla Ak

SEVİM GÖĞEZ ORTAOKULU :

Reversi 1. si : Mustafa Purut

Pentago 1. si : Ahmet Ediz Hızlı

İSTEK OKULLURI (ORTAOKUL)                                           Ömer GÜNER

                                                                  Yalova AKıl ve Zeka Oyunları Kulübü Başkanı

Pentago 1. si : Emir Halit Karcı                            

Google Sayaç Kodu